Інформація для пацієнтів
Автор: administrator
В Україні тисячі дітей зростають без сім‘ї та позбавлені батьківської турботи. Але для кожної дитини сім’я – це можливість зростати в любові та безпеці, відчувати турботу, долати разом труднощі. Сімейні форми виховання, усиновлення та послуга патронату можуть дати дітям стабільне майбутнє, а родинам — радість від турботи про інших.
На платформі dity.gov.ua («Україна для кожної дитини») ви зможете дізнатися все про сімейні форми виховання, усиновлення та послугу патронату. Цей ресурс створений, щоб підтримати тих, хто хоче запропонувати дитині свою родину. Там ви знайдете покрокові інструкції, поради фахівців і необхідну підтримку на кожному етапі …
Автор: administrator
Дбати про своє здоров’я важливо всім й усюди незалежно від місця проживання: постійного чи тимчасового. Особливо гостре це питання для пацієнтів зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які мають хронічні захворювання або стани, і потребують регулярного прийому ліків.
Внутрішньо переміщені особи можуть отримати ліки безоплатно або з частковою доплатою, скориставшись програмою реімбурсації «Доступні ліки», що входить до Програми медичних гарантій…
Автор: administrator
Медичну допомогу при інсульті можна отримати безоплатно в 226 лікарнях. Повну вартість лікування оплачує Національна служба здоров’я України, незалежно від місця реєстрації чи статусу пацієнта. Тож внутрішньо переміщені особи можуть розраховувати на медичну допомогу в будь-якому куточку країни…
Автор: administrator
Військові та ветерани окрім зубопротезування можуть безоплатно отримати послуги із лікування зубів в межах пілотного проєкту «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».
Пролікувати зуби нині можна в 100 стоматологічних закладах України, які мають договір із НСЗУ. Отримати стоматологічну допомогу можна майже в усіх областях, окрім тимчасово окупованих Луганської області та Криму…
Автор: administrator
Ви вимушені були покинути своє постійне місце проживання і переїхати в інший регіон? Ваш сімейний лікар чи педіатр залишився за попереднім місцем проживання? На новому місці проживання у вас народилася дитина? Саме в таких ситуаціях опиняються люди зі статусом вимушено переміщеної особи. Незалежно від місця проживання або реєстрації, вони можуть в повному обсязі отримувати медичну допомогу…
..
Новини медичного порталу ITMED
ДЕ В УКРАЇНІ МОЖЛИВО ОТРИМАТИ ВИЇЗНЕ ЕКСПРЕС-ТЕСТУВАННЯ НА ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ?
Акції-нагадування про важливість скринінгу на вірусні гепатити в Україні відбуваються у межах Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами. Виїзні експрес-тестування для населення спеціалісти проводять у громадських місцях — на центральних площах міст, біля торгових центрів та вокзалах… Источник: https://itmed.org/news/de-v-ukrayini-mozhlyvo-otrymaty-vyyizne-ekspres-testuvannya-na-virusni-gepatyty/
Із них майже 12 тисяч отримали послуги за пакетами реабілітаційної допомоги в стаціонарних та амбулаторних умовах і понад 2,5 тисячі – за пакетом «Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя». Мова про пацієнтів віком до 18 років…
moz.gov.ua
Автор: administrator
Тютюнова епідемія є однією з найсерйозніших загроз для здоров’я населення, яке коли-небудь виникало у світі. Щорічно від неї гине понад 8 мільйонів людей, понад 7 мільйонів з яких – споживачі та колишні споживачі тютюну, і понад 1,2 мільйони – некурці, що піддаються впливу вторинного тютюнового диму.
Проблема актуальна і для України – станом на 2021 рік понад третина українців – 33,9% – були активними курцями, а повномасштабна війна могла спровокувати збільшення цієї кількості…
Автор: administrator
Розпочався Всесвітній тиждень імунізації – його щороку проводять в останній тиждень квітня, щоби нагадати про важливість щеплень для захисту людей – а особливо маленьких дітей – від інфекційних хвороб.
Для нашої країни це питання є вкрай важливим, адже рівень охоплення щепленнями в Україні недостатній. Водночас триває війна, яка через часте перебування в укриттях з іншими людьми, обмежений доступ до води тощо наближає інфекційні хвороби до кожного…
Автор: administrator
Головні повідомлення:
- Вакцини захищають від хвороб і рятують життя.
- Кожне щеплення важливе.
Вакцинуйте дітей – захистіть найдорожчих…
Автор: administrator
Через війну епідеміологічна ситуація із поширенням ВІЛ в Україні погіршилася. Під загрозою переривання лікування ВІЛ залишаються тисячі людей, які живуть із цим діагнозом…
Автор: administrator
Що потрібно знати про майбутні нововведення?
З листопада в Україні електронний рецепт пошириться на групу наркотичних (психотропних) лікарських засобів. Це другий етап у забезпеченні контрольованого відпуску рецептурних препаратів та що більш важливо – черговий крок на шляху зміцнення здоров’я українців, покращення доступу до ліків та інтеграції України до європейської спільноти…
Автор: administrator
За даними ВООЗ, у світі щороку на грип хворіють до мільярда людей: https://www.who.int/news-room/detail/11-03-2019-who-launches-new-global-influenza-strategy .
Зокрема, в Україні за епідемічний сезон 2021/2022 років офіційно зареєстрували 5,9 млн випадків захворювання на грип та ГРВІ, включно з COVID-19.
Головна небезпека грипу полягає в тому, що він постійно мутує…
Автор: administrator
Саме тому тестування та вакцинація від інфекційних хвороб – один із пріоритетних напрямів профілактики захворюваності у військових.
Зараз дуже важливо берегти своє здоров’я та не піддавати його зайвому ризику. Недотримання протиепідемічних заходів може спричинити більше зростання випадків захворювання на COVID-19, ніж минулого року…
..
Автор: administrator
Кількість людей, які хворіють на COVID-19, в Україні зберігається на високому рівні. Сьогодні держава забезпечує безоплатне тестування на COVID-19 усім громадянам за наявності симптомів.
Безоплатний ПЛР-тест роблять пацієнтам із яскраво вираженими симптомами ГРВІ, пневмонії або тяжкого гострого респіраторного синдрому…
Автор: administrator
Стреси в нашому житті – як вберегти психічне здоров’я?
За визначенням ВООЗ, «психічне здоров’я – це стан благополуччя, який дозволяє людині реалізовувати свій потенціал, долати життєві труднощі і стреси, плідно працювати, брати участь у громадському житті. Психічне здоров’я – це певний резерв сил людини, завдяки якому вона може подолати стреси або утруднення, які виникають у виняткових обставинах».
Одним із чинників, що впливають на психічне здоров’я, є стресові ситуації. Для життя людини, її психічного та фізичного здоров’я, її щастя важливим є уміння долати стреси.
Як стрес впливає на наш організм? …
Про роботу програми медичних
гарантій у воєнний час
Автор: administrator
Вашій увазі актуальна інформація
Автор: administrator
Недотримання протиепідемічних заходів, низький рівень тестування та нові хвилі поширення COVID-19 у світі можуть стати причиною більш інтенсивного епідсезону (жовтень 2022 – травень 2023) в Україні порівняно з минулим роком. Це спричинить зростання кількості випадків захворювання на COVID-19.
Є два дієві інструменти запобігання поширенню COVID-19…
Автор: administrator
У разі виявлення у вас ознак ГРВІ ви повинні повідомити свого сімейного лікаря амбулаторії загальної практики-сімейної медицини: -по мобільному телефону лікаря, або загальному телефону закладу: Ріпкинської, вул. Соборна 9, тел. 2-14-87; Любецької, вул. Добринінська 60, тел. 4-32-41; Добрянської, вул. Б.Хмельницького 60а, тел. 4-52-53; У разі наявності у вас підвищеної температури …
Увага! Коронавірус!
Автор: administrator
Перелік категорій населення, які підлягають обов’язковому обстеженню на COVID-19 методом ПЛР, згідно з останніми змінами, внесеними до Наказу МОЗ України від 23.03.2020 року № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)»:
- Хворі з підозрою на COVID-19;
- Всі хворі з пневмоніями;
- Хворі на COVID-19, які пройшли лікування;
- Медичні працівники мобільних бригад;
- Медичні працівники, які безпосередньо контактували з хворим (медпрацівники приймального інфекційного та реанімаційного відділень) кожні 5 днів;
- Контактні особи першої хвилі;
- Хворі, що направляються для планової госпіталізації та оперативного лікування в медичні заклади вторинного та третинного рівнів.
Адміністрація ЦПМСД
Автор: administrator
Згідно Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» держава гарантує повну оплату надання громадянам необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, що передбачені програмою медичних гарантій. На перший погляд усе досить зрозуміло: все, що входить до програми медичних гарантій, оплачує Національна служба здоров’я України (НСЗУ), усе, що поза межами програми, заклад повинен надавати за плату. Проте існують деякі медпослуги, які викликають купу суперечок щодо того, хто за них повинен платити. Зокрема ідеться про профілактичні медичні огляди працівників бюджетної сфери, призовників та школярів.
НСЗУ в листі від 10.06.2020 року №6444/8-17-20 надала комплексну відповідь на деякі питання, тож розберімося.
Автор: administrator
Шановні батьки! В зв’язку з реформуванням в медичній галузі обов’язкові профілактичні огляди школярів та вихованців дитячих садочків Ріпкинського району і надалі будуть здійснюватися у закладах охорони здоров’я в присутності батьків або законних представників…
Автор: administrator
З початку 2019 року в Україні зареєстрували уже 20 хворих на дифтерію. Це більше, ніж було в попередні роки. Але говорити про початок епідемії рано. Її Україна пережила в 90-х, тоді померло 700 людей. Що таке дифтерія? Як її уникнути та чи можливо вилікувати? Ми зібрали 10 найпоширеніших запитань і поставили їх лікарям…
Автор: administrator
З декларацією – один алгоритм, без неї – інший. Але допомогу буде надано всім
Другий етап медреформи, як і планувалося розпочався 1 квітня, попри всі перестороги, пов’язані з надзвичайною ситуацією. Договори з НСЗУ на надання медичних послуг за Програмою медичних гарантій станом на 2 квітня підписали 1640 закладів спеціалізованої медичної допомоги, а це – більше 90% загальної кількості – писав Укрінформ. Обрали свого сімейного лікаря, підписавши декларацію з ним, також більшість українців – 74,2%, при цьому більшість з них протягом цього року вже відвідали свого сімейного лікаря і 79,9% залишилися задоволеними візитом. Буквально перед цим Центр соціальних та маркетингових досліджень SOCIS провів опитування серед громадян, з’ясувавши, що упродовж року в Україні суттєво зменшилася кількість противників медичної реформи – з 45,7% у квітні 2019 року до 33,3% у березні 2020-го.
Тож нагадаємо, як це відтепер працює: детальніше про всі зміни, які чекають пацієнтів з початком другого етапу медреформи, та як імплементується в цю реформу вторинна ланка української медицини – лікувальні заклади і спеціалісти. Звісно, епідемія та карантин в країні додають цій темі масштабних проблем. Але від того життя не припиняється — і потреба бути здоровим стає лише актуальнішою.
Найактуальніші питання для кожного з нас – з відповідями від фахівців НСЗУ…